MODUL 3.3

Realizácia a proces mentoringu v školskom prostredí

Vyhodnocovanie mentoringu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Samostatné ukončenie mentoringu by malo prebiehať záverečným stretnutím. Záverečné stretnutie je vhodné realizovať vtedy, keď sa zmysel a poslanie mentoringu naplní. Čiže mentee dosiahne požadovanú úroveň kompetencií a samostatnosti.

Záverečné stretnutie by malo obsahovať sebareflexiu mentorovaného na svoju prácu za celé obdobie, čiže akési zhrnutie. Takisto sa ho môžete pýtať na to, čo bolo pre neho najsilnejším momentom, čo ho najviac posunulo. Nasledovať by malo celkové zhodnotenie oboma stranami. Dôležitou súčasťou je aj spätná väzba od mentorovaného na vás ako mentora. Avšak výsledkom tohto stretnutia by malo byť aj nastavenie ďalšieho akčného plánu a ďalšieho rozvoja mentorovaného, na ktorom sa už ale podieľať nebudete. Respektíve, ak sa dohodnete na neformálnej spolupráci aj po ukončení mentoringu, tak môžete.

Mentoring nie je forma hodnotenia a prístup by mal byť partnerský, ale pokiaľ vás situácia k hodnoteniu prinúti, napríklad ak zlúčite mentoring s uvádzaním začínajúcich kolegov a s adaptačným procesom, možno sa mu nevyhnete.

Hodnotenie nie je to isté, čo poskytnutie spätnej väzby. Spätnú väzbu v zásade podávame pomerne často, s hodnotením sa stretávame menej. K tomu môže dôjsť napríklad štvrťročne, polročne alebo až ročne.

Súbory na stiahnutie

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Momentálně nejsou k dispozici žádné novinky.
Momentálně nejsou k dispozici žádné novinky.

OTESTUJTE SA

Overte si Vaše poznatky z druhého modulu. Stiahnite si súbor v PDF alebo MS WORD formáte.  Veríme, že budete úspešní.