MODUL 3.2

Realizácia a proces mentoringu v školskom prostredí

Realizácia mentoringu

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Samotná realizácia mentoringu začína jeho zahájením, teda prvým stretnutím. Obsahom prvého stretnutia by malo byť hlavne overenie si očakávaní na oboch stranách.

Následne by ste sa mali vzájomne dohodnúť na pravidlách spolupráce. Tam patrí najmä frekvencia stretávania, miesto a čas, ale aj spôsob oslovovania sa. Či si budete vykať alebo tykať, ale aj spôsob komunikácie mimo stanoveného času. Dôležitou časťou je aj nastavenie si povinností na oboch stranách.

Je potrebné nastaviť si ciele, ktoré by mali byť SMART, teda špecifické, merateľné, akceptovateľné, realistické a termínované.

• S – špecifický

• M – merateľný

• A – akceptovateľný

• R – realistický

• T – termínovaný

Následne prebieha medzi vami konzultácia stratégie – čiže konkrétnych opatrení. 

Stratégia je vlastne cesta k dosiahnutiu cieľa. Je to plán. V tomto bode sa dohodnete, aké spôsoby a metódy budete využívať. Kroky musia na seba logicky nadväzovať. Realizácia stratégie je nosnou časťou celého procesu. Obsah závisí výlučne od toho, čo mentee potrebuje a čo mu vy môžete poskytnúť. Je to zároveň najdlhšia fáza.

Dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou mentoringu je aj poskytovanie spätnej väzby. Spätná väzba na prácu mentee je vlastne ďalší prostriedok na dosiahnutie cieľov mentoringu.

Súbory na stiahnutie

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Momentálně nejsou k dispozici žádné novinky.
Momentálně nejsou k dispozici žádné novinky.