Aj posledný dojem rozhoduje

Asi každý z nás sa dostal v živote do situácie, keď sa snažil zanechať dobrý dojem. Napríklad na nejakom pohovore, výberovom konaní, či na úrade. Nemusí ísť pritom o nijaké oficiálne stretnutia, ale môže to byť napríklad prvé stretnutie s partnerovými rodičmi, priateľmi, teda také, ktoré nemajú formálny charakter. A v súvislosti s takýmito situáciami sa často spomína, že prvý dojem rozhoduje.

Predstavte si, že prídete na pohovor ohľadom prijatia do zamestnania. Uchádzači sa sústredia v prvom rade na to, aby boli tým najvhodnejším kandidátom na obsadenie voľného pracovného miesta práve oni. Snažia sa odpovedať na otázky tak, aby naplnili očakávania zamestnávateľa. Odchádzajú s dobrými pocitmi, cítia, že pracovnú pozíciu majú na dosah, odchádzajú z miestnosti. Zanechávajú posledný dojem, ktorý sa doslova zapisuje členom komisie do pamäte.

O čo ide? Ide o to, čo zostane členom komisie zapísané do pamäte. Bude to zadok? Áno, ak odchádza z miestnosti žena, členom výberovej komisie zostáva v pamäti práve táto časť tela. V prípade, že z miestnosti odchádza chlap, je to zadná časť topánok. To môže byť v praxi dosť problém. Ak ste podali perfektný výkon a zostala v pamäti ostatných zúčastnených práve táto časť tela, tak je to škoda. Tak čo s tým?

Ak odchádzate z akéhokoľvek stretnutia, tak sa vo dverách pekne otočte, milo sa usmejte, a v pamäti všetkých zostane váš úsmev. Je to ten najlepší posledný dojem, ktorý môžete za sebou zanechať. A je úplne jedno, či ste žena alebo muž.

Prvý a posledný dojem vám vie pomôcť dosiahnuť to, čo chcete. Ale rovnako podstatné je všetko, čo sa udeje medzi vašim príchodom a odchodom z miestnosti. Príchod, pozdravenie, rýchle nadviazanie vzťahu, dešifrovanie myšlienok vášho partnera pomocou jeho neverbálnych prejavov, získanie si ho na svoju stranu, spôsob odchodu z miestnosti, to všetko patrí do oblasti komunikácie.

Ak chcete, aby ste sa stali majstrami v oblasti komunikácie alebo len si zdokonalili svoje schopnosti, vyberte si s našej ponuky vzdelávacích programov. 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.